Основні переваги застосування XBRL

XBRL є мовою звітності відкритого стандарту, який був введений з метою поліпшення якості звітності фінансових даних. Це форма розширюваної мови розмітки (XML), яка використовується у всьому світі сьогодні, і мільйони документів XBRL створюються щороку.

В даний час XBRL використовується в багатьох країнах регуляторами фондових бірж і ринків цінних паперів, банківськими регуляторами, реєстраторами, податковими органами і національними статистичними агентствами. У 2017 році Україна також підписала Меморандум про впровадження Системи фінансової звітності, основою для робіт якої став стандарт XBRL. Нижче наведені лише деякі з причин, за якими XBRL вигідний як мова звітності.

Навіщо використовувати XBRL? 

  1. Він пропонує переваги для широкого кола користувачів. Фактично, будь-хто, хто хоче аналізувати або порівнювати дані, може отримати користь з XBRL, оскільки він робить інформацію більш доступною для всіх – від зацікавлених сторін в бізнесі до інвестиційних аналітиків і державних установ.
  2. Це зменшує необхідність ручного введення даних. Багато компаній, як і раніше покладаються на велику кількість ручних процесів для підготовки і перевірки своїх фінансових звітів, що не тільки забирає багато часу, але і пов’язане з ризиком помилки при введенні даних. XBRL знижує залежність бізнесу від таких процесів ручного введення і аналізу, що означає, що на аналіз даних можна витратити більше часу.

 3. XBRL не тільки для фінансових даних. Це поширена помилка, але XBRL не просто корисний для фінансової звітності. Фактично, XBRL також може бути використаний для передачі нефінансових даних, таких як дані про стан товарних запасів. Це означає, що якщо бізнес використовує можливості XBRL, він може потенційно поліпшити свої власні процеси внутрішньої управлінської звітності.

4. Простота призначеного для користувача інтерфейсу дозволяє швидко отримувати й обробляти потрібну інформацію в інтерактивному режимі онлайн.

Першою публічною компанією в світі, що повністю перейшла на процес формування своєї фінансової звітності за допомогою XBRL, став найбільший міжнародний інвестиційний банк Morgan Stanley Dean Witter, який почав використання XBRL з 2000 р. Керуючий директор банку ще в 2001 р. зазначив:

«Використання XBRL дало нам дві значних переваги»:

  • посилило ефективність від використання мережі Інтернет, дозволяючи нам забезпечити набагато більший доступ і нову якість аналізу фінансової інформації;
  • дозволило поліпшити процеси, впорядкувати підготовку і поширення фінансової інформації, тим самим істотно заощаджуючи для компанії її ресурси і час. Ми вважаємо, що XBRL є потужним інструментом роботи з акціонерами та допомагає всім учасникам ланцюжка постачання і обробки фінансової інформації.

CaseWare Ukraine є міжнародним лідером в області програмного забезпечення автоматизації процесів фінансового контролю, аудиту та формування звітності відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності. Програмні рішення CaseWare забезпечують універсальні і надійні рішення для бухгалтерів, аудиторів, фінансових директорів, широко використовуються в корпоративному секторі, де часто доводиться працювати з великою кількістю інформації.

Щоб дізнатися більше про модулі фінансової звітності для страхових компаній, банків і підприємств, і про рішення, які ми пропонуємо, а також замовити безкоштовну Демо-версію, відвідайте вкладку https://caseware.com.ua/ifrs/

Leave a Reply