10 ключів, які допоможуть розкрити максимальну користь з аналізу даних аудиту. Частина ІІ

У попередній статті ми розглянули перших 5 основних порад, які ведуть до успішної реалізації аналізу даних аудиту. При проведенні аудиту аналітика даних може дозволити Внутрішньому аудиту контролювати безперервний контроль, легше виявляти ознаки шахрайства, а також виявляти і прогнозувати майбутні ризики. Аналітика даних також може забезпечити більш якісну звітність за кількісною оцінкою ризиків, управління винятками і розслідуванням причин, так що підприємства краще підготовлені до зниження ризиків або усунення можливості порушень в цілому.

Розглянемо наступні 5 ключових напрямків:

6. Забезпечити доступ до якісних даних

Доступ вашої групи до повних і точних даних має першорядне значення. Це те, що дозволяє вам проводити глибокий аналіз бізнес-процесів, що входять в сферу застосування. Тим не менш, це часто найскладніший бар’єр, який необхідно подолати при впровадженні аналітики даних.

Важка робота знаходиться на передньому краї – ідентифікація даних, забезпечення точності, повноти і доступності, а також їх стандартизація в міру необхідності. Однак, як тільки це буде зроблено, аудитори можуть запускати аналітичні процедури в режимі реального часу, коли це необхідно, і заздалегідь виявляти проблеми або підтверджувати їх відсутність.

Провідні відділи внутрішнього аудиту часто починають з одного бізнес-процесу (наприклад, закупівлі) і працюють з ІТ-відділом, щоб зрозуміти дані. Вони використовують інструменти бізнес-аналітики, сховища даних і інші інструменти, які вже використовуються в інших частинах бізнесу, для постійної доставки даних у внутрішній аудит.

7. Візьміть на себе ініціативу по постійному аудиту і моніторингу

Завдяки постійному аудиту і моніторингу Внутрішній аудит – традиційно третя лінія захисту – робить крок вперед, щоб служити на першій лінії. Замість того, щоб виявляти проблеми за фактом, функція виявляє проблеми в режимі реального часу, і багато найбільш складних ризиків для організації активно відслідковуються і усуваються, перш ніж стати більш серйозною загрозою. Кращі в своєму класі групи внутрішнього аудиту надають цінні стратегічні послуги своїм організаціям, виконуючи такі дії як показники шахрайства та інформацію, використовувану для прийняття стратегічних рішень. За допомогою цих та інших видів діяльності Внутрішній аудит повинен працювати спільно з зацікавленими сторонами в розробці і розгортанні інструментів безперервного аудиту, а також у визначенні того, які дані слід відстежувати. Інші групи, функції та напрямки діяльності можуть надати цінну інформацію про те, на чому слід зосередити зусилля по аудиту і як найкраще створювати або налаштовувати інструменти для найбільш ефективного моніторингу ризиків.

8. Підготуйте свою команду

Деякі стурбовані втратою роботи у внутрішньому аудиті в результаті використання нових технологічних інструментів (автоматизації) і фахівців, необхідних для їх підтримки.

Будьте впевнені, роль внутрішнього аудитора є безпечною. Їх досвіду і суджень ніщо не замінить, і навряд чи коли-небудь буде. При цьому аудитори повинні мати чітке розуміння даних і здатність критично мислити. Їм необхідно вміти швидко освоювати нові бізнес-процеси і використовувати аналітику даних для створення процедур для усунення виявлених ризиків. Вони повинні бути навчені аналітичних інструментів і програмного забезпечення.

 Кращі в своєму класі групи внутрішнього аудиту мають різні підходи до створення групи внутрішнього аудиту, готової до аналітики, і залучення необхідних фахівців. Але кожен аудитор в команді повинен мати достатній досвід в області аналізу даних, щоб виконувати основні завдання аналізу даних незалежно для кожного аудиту.

9. Зосередьтеся на деталях

У 7 розділі ми підкреслили цінність безперервного аудиту в активному моніторингу найбільших ризиків для організації та вирішенні питань на ранньому етапі.

Нижче наведені такі цінні додатки для аналізу даних:

  • Інтелектуальний аналіз даних. Інтелектуальний аналіз даних можна використовувати для більш глибокого розуміння процесів, більшої об’єктивності і на більш ранніх етапах циклу аудиту. Традиційні підходи до аналізу процесів включають в себе аналітику даних на основі правил, блок-схеми процесів, інтерв’ю. Інтелектуальний аналіз даних може виявити більш повну картину того, як здійснюються процеси. Наприклад, організаційні дані можна використовувати для створення візуальних уявлень бізнес-процесів, які потім можуть використовуватися внутрішніми аудиторами для виявлення ризиків, контролю слабких сторін і неефективності.
  • Розширена аналітика і всебічний аналіз даних – Використовуючи дані для оцінки ризику, аудитори можуть більш ефективно виконувати свою роботу, включаючи пороги ризику, повні вибірки і засновані на даних діаграми потоків.
  • Автоматизовані процеси – Позбувшись від ручних завдань, команди можуть зосередитися на областях, що вимагають значних суджень.
  • Машинне навчання і штучний інтелект – комплексне тестування може бути зроблено більш ефективно за допомогою цих інструментів. 

Інші групи, функції та напрямки діяльності можуть надати цінну інформацію про те, на чому слід зосередити зусилля по аудиту і як найкраще створювати або налаштовувати інструменти для найбільш ефективного моніторингу ризиків.

10. Звітність

Звітність – завдання інформування зацікавлених сторін про висновки аудиту, будь-які проблеми і заходи щодо виправлення становища – має основоположне значення для посадової інструкції кожного внутрішнього аудитора.

Провідні групи внутрішнього аудиту збирають збільшені бюджети і ресурси для аналізу даних, створюючи для них вагомі аргументи, часто засновані на реальних доказах успіху. CAE повинні шукати будь-які можливі способи вимірювання та складання звітів про успішну роботу групи з аналітикою даних. Як і у випадку з самими висновками аудиту, цю історію найкраще розповісти через цифри. Аудитори все ще багато пишуть. Однак все більше і більше вони звертаються до інструментів візуальних аудиторських звітів, щоб передавати свої повідомлення простими, прямими і ймовірними для розуміння діями. Інструменти візуалізації інструментальної панелі можна використовувати на будь-якому етапі методології аудиту, наприклад, для визначення областей найбільшого ризику під час визначення обсягу робіт, для виконання аналізу деталізації під час польових робіт і для вираження додаткових ідей і рекомендацій при складанні звітів.

Аналітика даних може трансформувати внутрішній аудит і перетворити цю функцію в стратегічну роль в організації. CAE, однак, повинні докладати зусиль для забезпечення того, щоб впровадження здійснювалося виважено, навмисно і добре сплановано, за підтримки правильних технологічних інструментів, персоналу та навчання.

Якщо ви тільки починаєте і робите перші кроки на шляху до перетворення аудиту, саме час використовувати сучасні інструменти аналізу даних, одним з яких є CaseWare IDEA.

 

Щоб дізнатися більше про наші продукти та замовити БЕЗКОШТОВНУ демо-версію,

Ви можете звернутися до наших фахівців:

+38 (097) 007 05 51

v.totskiy@caseware.com.ua