API-інструмент в руках фінансового фахівця

Напевно, ви чули поняття API-доступ. Безумовно, ви подумали що це якийсь інструмент, який щось робить, який використовують IT-розробники. І так і ні.

Що таке API-запит? Це посилання, яке дозволяє отримувати первинну інформацію з мережі і надалі обробляти локально.

Прикладом алгоритму може бути відображення будь-якого сайту в браузері: ми вводимо в адресний рядок браузера www.google.com; натискаємо «enter» чим відправляємо той самий запит на сервер; отримуємо запитувану інформацію.

Як же може знадобитися аудитору або іншому фінансовому фахівцю API-запити?

Насправді це одна з найголовніших проблем автоматизації процесів даної сфери. Уявіть, як аудитор вашої компанії сидить цілий день, і вбиває в державних реєстрах номер компанії, після чого очима «обробляє» інформацію, або наповнює файл цією інформацією. У сучасній сфері таких процесів, люди намагаються автоматизувати хоча б найменші процедури виконання того чи іншого алгоритму. API-запити не тільки допоможуть вивантажити сторонні дані, але і полегшити обмін даними між партнерами.

Все більше і більше сервісів по всьому світу відкривають даний функціонал як для IT-фахівців, так і для інших співробітників різних сфер діяльності, хто має бажання автоматизувати різні процеси обробки, перевірки і навіть аналізу даних.

API-сервіси в Україні

В Україні на даний момент існує дуже багато сервісів, які відкривають дані за допомогою API-доступу, особливо тих, які мають доступ до державних реєстрів. Дуже багато даних для багатьох сфер діяльності, а зокрема аудиторських процесах.

Список тільки деяких відкритих сервісів в Україні:

  • ПриватБанк
  • Монобанк
  • Дія
  • OpenDataBot
  • YouControl
  • Uber

Справа ви можете побачити список даних, які надає один з даних сервісів.

Також, нижче розглянемо приклад, яким чином одним кліком можна вивантажити інформацію про транспортний засіб, відповідно до державного номерного знаку:

Для створення таких запитів, сервіси розробили інтерфейсне рішення, яке допоможе сформувати ваші потреби, на основі яких наша команда CaseWare IDEA розробить в найкоротші терміни вивантаження даних з будь-яких джерел, щоб в подальшому вам знадобилося лише натиснути кнопку і піти зробити каву.

Ви можете оцінити функціональність CaseWare IDEA замовивши БЕЗКОШТОВНУ Демо-версію

Якщо у Вас залишилися питання,

Ви можете звернутися до наших фахівців:

sales@caseware.com.ua