Модель авторегресії і ковзної середньої (ARMA)

Всі ми знаємо, що фінансовий аналіз даних не може обійтися без такого етапу як прогнозування. Після різних перевірок і тестів, вивчення основних закономірностей і рекомендацій – необхідно зробити прогноз.

Що робити при аналізі даних типу тимчасового ряду? Як правило, це візуальне сприйняття. І потім приступати до вибору моделі для прогнозування.

У цій статті ми розглянемо модель ARMA (Autoregressive moving average). Це математична модель, яка використовується для аналізу і прогнозування стаціонарних рядів в статистичних даних. ARMA об’єднує в собі прості моделі часових рядів: авторегресії (AR) і ковзне середнє (MA). Тобто, це стаціонарний процес виду:

Де ε – білі шуми, с — константа.

Всього q попередніх значень ε. І ми припускаємо, що сума p + q мінімальна можлива.

Позначається модель як ARMA (p, q), перший параметр p – це кількість лагів по авторегресії (AR), а q – це кількість лагів за змінним середнім (MA).

Процеси ARMA це практично все, що потрібно знати про стаціонарні процеси. Є теорема, яка говорить, що будь-який стаціонарний процес можна представити у вигляді авторегресіі з безліччю лагів. ARMA процес можна вибрати p, q досить великим і вибрати коефіцієнт перед ігриками і перед епсілон таким чином, щоб максимально наблизити прогнозовані значення з фактичними. Тому ARMA (p, q) моделі досить, щоб пояснити будь-який стаціонарний процес.

Потрібно запам’ятати, що коефіцієнти моделі ARMA не інтерпретуються, але не дивлячись на це їх успішно використовують при прогнозуванні.

Алгоритм побудови моделі ARMA (p, q):

  1. Ми будуємо графік самого ряду, графіки автокореляційної функції. Дане дослідження допоможе описати характеристику ряду.
  2. Визначаємо стаціонарність ряду, якщо ряд нестаціонарний, то потрібно зробити ряд стаціонарним. Про те, як це зробити ми напишемо в наступній статті.
  3. Вибираємо параметри моделі (Число лагів моделей AR і MA).
  4. Оцінка моделі.
  5. Використовуємо.

Так як ці процеси алгоритмізовані ми можемо використовувати це для створення макросу в Caseware IDEA, так як це просто. Перший раз провести оцінку будь-якого рутинного процесу після чого використовувати цю модель в прогнозуванні клієнтських, або власних даних.

У наступній статті ми розглянемо ARIMA процеси, і покажемо на практиці, як же все-таки створити модель для прогнозування часових рядів. 

Коли мова йде про роботу з клієнтами, бухгалтерські фірми зазвичай мають доступ до значної за обсягом інформації. Але проведення більш глибокого аналізу зазвичай потребує більше часу і більшого бюджету, ніж клієнти готові платити.

За допомогою аналізу даних IDEA бухгалтерські фірми можуть використовувати потужні і автоматизовані інструменти аналітики. Щоб допомогти глибше вникати в дані, не вимагаючи при цьому значно більшого часу персоналу.

 

Ви можете скористатися БЕЗКОШТОВНОЮ Демо-версією продукту,

щоб відчути ефективні інструменти аналітики.