Більше інструментів для аналізу

Окрім численних інструментів і можливостей CaseWare IDEA, розробники додали можливість побудови макросів за допомогою Python. На базі цієї мови програмування було створено багато додаткових підпрограм, які доступні для всіх користувачів IDEA. При цьому розробники-аналітики продовжують збагачувати функціонал за допомогою додаткових надбудов для аудиторської діяльності.

Щоб спростити життя аналітикам, які створюють для своєї команди складні інструменти аналізу за допомогою Python, розробники створили бібліотеку, яка полегшила етап отримання даних з таблиць IDEA, тепер це відбувається в один рядок, розглянемо приклад:

Кожен аналітик, який хоч раз працював з середовищем Python знає, що таке pandas. Це бібліотека для обробки і аналізу даних. Для маніпуляції табличних видів даних існує формат DataFrame, який також полегшує процес аналізу.

В першу чергу потрібно імпортувати бібліотеку для отримання доступу до програми IDEA і бібліотеку pandas:

Далі створюємо доступ до програми і функцію, яка допомагає перетворити IDEA-файл в pandas. DataFrame:

Перша змінна idea надає доступ до CaseWare IDEA.

Далі за допомогою методу idea2py, де ми передаємо ім’я бази даних в IDEA і другим аргументом сам ключ (доступ), імпортуємо базу даних.

Все, тепер дані в DataFrame. Точно так існує функція зі зворотним функціоналом, вона так і називається py2idea ().

Давайте проведемо якісь маніпуляції з даними, наприклад, зробимо зведену таблицю за деякими даними, і завантажимо дані назад в IDEA:

І тут теж всього лише один рядок команди. Далі завантажуємо це назад в CaseWare IDEA:

Як видно з прикладу, це дуже просто. При бажанні впровадити складні інструменти для аналізу, можна зробити це без допомоги IT-фахівців. Також ви завжди зможете звернутися на наш супорт support@caseware.com.ua, наша команда фахівців завжди готова вам допомогти з вашої аналітикою.

Як згадувалося раніше розробники IDEA додають безліч функціональних підпрограм які розміщені на порталі IDEALab, до якого мають доступ усі користувачі CaseWare IDEA. Список даних розробок, які доступні до скачування:

·     TRIAL BALANCE – TRANSACTION RECONCILIATION

·     Z-SCORE CALCULATOR

·     RELATIVE SIZE FACTOR

·     TOP RECORDS EXTRACTION WITH RANKING

·     PANDAS PROFILING

·     WORD FIND

·     FUZZY JOIN

·     TEXT ANALYSIS

·     GET NEXT GET PREVIOUS

·     UNIQUE RECORDS

·     RANGE JOIN

·     OUTLIERS