Забудьте про Excel!

CaseWare IDEA ® — професійний інструмент для аналізу даних

Якщо ваше завдання  фінансовий аналіз даних, аудит та виявлення шахрайства, електронні таблиці є одними з найпопулярніших інструментів для виконання таких робіт. Вони прості у використанні та практичні. Однак, більшість додатків електронних таблиць не призначені для обробки великих обсягів даних: вони мають обмеження у колонках та стовпчиках, аналіз даних не автоматизовано, відсутня можливість проводити імпорт інформації з різних джерел.

Професійні інструменти для аналізу CaseWare IDEA® надають ці та інші можливості для швидшого та ефективнішого фінансового аналізу.

П’ять причин, які доведуть необхідність використання професійного інструменту для аналізу даних — програмного забезпечення CaseWare IDEA®, замість стандартних електронних таблиць:

Збір даних з різних форматів

Дані з різних джерел не завжди легко об’єднуються в електронних таблицях.
Форматування великого об’єму даних може стати трудомістким та виснажливим процесом, а під час приведення даних до одного формату можуть виникнути помилки.

З огляду на те, що електронні таблиці мають обмежені можливості імпорту даних в рядках і колонках, обробка великої кількості вкладок також часто уповільнює аналіз даних, збільшуючи тим самим механічну роботу.

 

Рішення для аналізу даних:

IDEA дозволяє швидко та легко імпортувати практично будь-які дані з різних форматів:

  • Текстові файли (прості файли, створені за допомогою ERP-систем);
  • PDF-файли;
  • MS Access або Excel;
  • SAP;
  • Oracle;
  • SQL та інші.

Вихідні імпортовані файли не потребують форматування, оскільки захищені від зміни форматів, IDEA відразу розпізнає різні типи полів.

IDEA стала одним з основних робочих інструментів для багатьох служб внутрішнього контролю і аудиту завдяки здатності імпортувати різні типи форматів даних з великою кількістю інформації (кілька десятків мільйонів записів) і зручною функцією для аналізу та оцінки даних.

Цілісність даних

Використовуючи електронні таблиці, можна легко випадково або навмисно змінити значення даних. Логіка вашого аналізу може бути викривлена через допущення помилок у формулах. А в результаті спільного використання електронних таблиць іншими користувачами та надсилання їх через Інтернет-мережу, існують ризики стосовно збереження та безпеки інформації: конфліктуючі копії та крос-посилання, дублікати чи зміни.

Рішення для аналізу даних:

IDEA захищає вихідні дані та забезпечує доступ тільки для читання, гарантуючи надійність. IDEA також створює контрольний журнал з фіксацією усіх виконаних змін та операцій, включаючи імпорт файлів і форматів, типи виконаних аналізів і результати. Особливість програми полягає в тому, що ця інформація міститься у файлі і не може бути змінена. Це дає можливість бути більш впевненим у своїх результатах.

Вбудовані шаблони аналітики

Тестування в електронних таблицях може бути трудомістким та складним процесом, оскільки користувачам часто доводиться програмувати складні макроси або кілька зведених таблиць.

Рішення для аналізу даних:

Ви можете легко виконувати завдання в середовищі IDEA просто вибравши  команду зі списку. Стрічковий інтерфейс дозволяє швидко переглядати результати.

Унікальна  платформа для IDEA – SmartAnalyzer – допомагає користувачам орієнтуватися у процесі аналізу даних від початку до кінця. Вона включає у себе ряд зумовлених стандартних завдань, доступних через зручне меню: аналіз обротно-сальдових відомостей, кредиторської та дебіторської заборгованості, аналіз матеріальних запасів та основних засобів. Набір правил для поділу обов’язків може використовуватися для виявлення проблем з безпекою у впровадженні в SAP.

SmartAnalyzer допомагає аудиторам проводити комплексний аудит зі значно меншою витратою часу: 11 хвилин SmartAnalyzer у порівнянні з 61 хвилиною Excel.

IDEA дає можливість виконати поставлене завдання навіть тоді, коли воно здається неможливим. При цьому результат можна буде надати протягом декількох хвилин. Можливість, яку цінують фінансові аналітики.

Повторення аналізу

При використанні електронних таблиць можуть виникнути труднощі у проведенні повторного аналізу. Хоча звичайний аналіз може бути створений і в електронних таблицях, але вам для цього знадобляться великі знання в області програмування.

Рішення для аналізу даних:

Професійні інструменти для аналізу даних спрощують автоматизацію завдань, заощаджують ваш час і зусилля, стандартизують процеси аудиту.
Функція Visual Script IDEA допоможе повторно використовувати створені раніше процеси аналізу і зберегти історію дій для регулярного моніторингу.

Ви можете отримувати узгоджені результати за допомогою IDEAScript, розширеної мови сценаріїв, для стандартизації рутинних аналізів і базових процедур. IDEAScripts може звертатися до складних процесів, які ви періодично повторюєте (наприклад, імпорт та стандартизація даних з різних джерел для підготування їх порівняння). Зареєстровані користувачі IDEA можуть отримати доступ до попередньо записаних IDEAScripts та багатьох інших ресурсів аналізу даних.

Підтримка

Професійні аналітичні інструменти IDEA написані на мові аудиту. Посібник користувача завжди доступний у разі виникнення необхідності допомоги у використанні функцій або особливостей IDEA. Служба підтримки є однією з найбільших переваг IDEA  в телефонному режимі або режимі електронної пошти служба підтримки CaseWare Analytics надасть вам розгорнуту допомогу.

IDEA розроблена виключно для аналізу даних і підходить для використання як аудиторам та бухгалтерам, так  аналітикам й іншим фахівцям. У комплект CaseWare IDEA входять повний пакет функцій підказок, довідники та навчальні програми. Сайт підтримки CaseWare IDEA – відмінний ресурс, де поточні користувачі можуть отримати доступ до навчальних відеороликів, @functions, IDEAScripts та іншого.

Сила аналізу даних

Електронні таблиці не оснащені багатьма основними можливостями, які необхідні аудиторам для продуктивної роботи.

Якщо ви шукаєте безпечний, широкий у використанні та ефективний додаток для аналізу й аудиту великого обсягу даних, професійний інструмент аналізу даних CaseWare IDEA саме для вас.

Технології CaseWare побудовані на основі передових методів оцінки ризику і контролів, що дозволяє фахівцям з аудиту і фінансовим аналітикам, а це більш ніж 400 000 користувачів в 90 країнах, використовувати актуальні дані для створення існуючої рентабельності інвестицій, дає можливості для поліпшення бізнесу.

Щоб дізнатися більше про те, як IDEA може допомогти вам виконувати аналіз даних швидко і ефективно, зв’яжіться з нами.

Світовий досвід

Завдяки можливості обробки великого об’єму даних, професійна продукція CaseWare IDEA® широко використовується в державному секторі.

Активними користувачами виступають:

  • Міністерства фінансів Франції, Кіпру, Голландії, Німеччини, Бразилії;
  • Внутрішня податкова служба США; Податкові управління Сінгапуру, Іспанії, Словаччини, Чехії, Португалії;
  • Генеральне аудиторське управління Великобританії; Департамент Генерального контролера і аудитора Ірландії; Генеральні аудиторські управління Канади, Австралії, Грузії та багато інших.