GAP-аналіз в аудиті

Що таке GAP-аналіз і навіщо він потрібен аудитору?

Нарешті, де його використовувати? У випадку, якщо в організації система управління, яка повинна бути сертифікована або ви хочете перевірити чи відповідає вона вимогам певного стандарту. Можливо був введений новий стандарт, і вам потрібно дізнатися які зміни необхідні для дотримання. Тоді вашій системі аудиту потрібен Gap-аналіз.

Для більш детального розгляду давайте уявимо, що є компанія, яка займається виробництвом певного виду продукції на ринку. Є дані про великий потік грошових коштів і транзакцій за період. Для аудиту ризиків даної секції ви не обійдетеся без Gap-аналізу. Дані про документації всіх філій різних регіонів, ось все що ви маєте. Припустимо, є номери документів, які очевидно відповідають якійсь певній тенденції і черговості.

Проведемо аналіз за допомогою програми Caseware IDEA і припустимо наші дані мають розмір 55 гігабайт і 25 мільйонів рядків за якийсь період. Інструмент GAP-analysis вбудований в програму, тому щоб провести тест нам потрібно вибрати цю функцію на панелі інструментів і вибрати дані, які ви хочете проаналізувати. Через 15 секунд ми отримуємо відмінно візуалізований результат, при цьому програма сама визначає який це тип даних, серія документа або її номер, або і те й інше.

Caseware IDEA

Cтратифікує по кожній серії всі розриви, і вкаже де вони знаходяться. Причини цих розривів можуть вказувати на збої в системі бухгалтерського обліку, або на зміни політики компанії, навіть на шахрайство. Так само, як приклад можна провести GAP-аналіз за датою, який допоможе вам у випадку появи нового постачальника призначити зручний для стабільних процесів дати поставки.

Незважаючи на те, що існує багато областей бізнесу (аудит, продаж, обслуговування клієнтів, управління персоналом) в яких можна використовувати Gap-аналіз. Ми наведемо кілька прикладів, які ілюструють широкий спектр методів вивчення даних на основі цього інструменту:

  • Продуктивність. Коли продуктивність фабрики не відповідає очікуванням, цільові потреби клієнтів або набір бізнес-вимог, які були викладені. Gap-аналіз може допомогти визначити, який процес необхідно виправити.
  • Ефективність продаж. Виробник може подивитися на показники продажів свого каталогу продуктів, щоб переконатися, що вони виробляють правильне поєднання, і використовувати отриманий результат, щоб максимізувати межі своїх виробничих можливостей.
  • Запуск нового продукту. Після того, як компанія запускає новий продукт, вони можуть провести Gap-аналіз, щоб визначити, чому продажі не відповідають прогнозам.
  • Оцінка продукту. IT-компанія може виконати аналіз прогалин свого продукту, щоб переконатися, що всі функції та функції, викладені в бізнес-вимогах, присутні і працюють належним чином.

Gap-аналіз дуже часто проводиться на початку шляху організації, яка шукає відповідності до обраної специфікації або стандарту. Однак, він також може проводиться на основі деякого дослідження, так як організація хоче знати, де вони перебувають у відношенні відповідного стандарту. Їм потрібно визначити і дізнатися, що потрібно зробити щоб закрити ці GapИ (Розриви).

Хороший звіт по Gap-аналізу зазвичай являє собою чітке зведення про те, де присутні істотні розбіжності між документацією компанії і вибраними вимогами. Крім цього, він повинен показати детальний список кожної вимоги і ступінь відповідності. А також відповідні дії, які потрібно вжити для усунення цих розривів. Це гарний інструмент для посилення бачення процесів організації.

Плюси проведення Gap-аналізу в програмі Caseware IDEA:

  • Отримайте об’єктивний звіт про перевірку, в ході вивчення якого створіть чіткий план по усуненню виявлених розривів.
  • Додайте реальну цінність до всієї системи управління.
  • Відповідайте вимогам стандартів системи менеджменту.
  • Переконайтеся, що ваша система управління впроваджена ефективно.
  • Уникайте внутрішньополітичних проблем.
  • Дозвольте вашим співробітникам зосередитися на своїй основній роботі.

 

Пам’ятайте, що якість дій ефективні тоді, коли ефективні дії провідних фахівців і проведення цих дій в нових революційних програмних рішеннях (системах).

 Ви можете оцінити функціональність Caseware IDEA замовивши БЕЗКОШТОВНУ Демо-версію

 

Якщо у Вас залишилися питання, 

Ви можете звернутися до наших фахівців:

+38 (097) 007 05 51

v.totskiy@caseware.com.ua