Міжнародні стандарти фінансової звітності

Фінансова звітність є основою для прийняття правильних і своєчасних управлінських рішень, а також впровадження сучасних стандартів роботи і обміну інформацією, наприклад, iXBRL

Модуль Фінансової звітності

Модуль CaseWare Financials дозволяє автоматично створювати персоналізовану фінансову звітність на основі інформації в робочих документах відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності. Це гнучке програмне забезпечення яке об’єднує все необхідне для створення фінансової звітності, дозволяє співпрацювати в режимі реально часу над файлами робочого проекту та робити одноразові коригування, які переносяться у всі пов’язані документи. Даний модуль дозволяє створювати консолідовану і субконсолідовану звітності та, за необхідності, автоматично переводити їх українською або англійською мовами.

На основі даного модуля розроблені три шаблони для роботи з фінансовою звітністю для банків, страхових компаній та звичайних підприємств.  В кожному реалізовано можливість експорту всіх звітів та приміток в XBRL та iXBRL, що забезпечує повну автоматизацію збору, формування та передачі даних про показники діяльності компаній зацікавленим користувачам.

iXBRL

iXBRL або eXtensible Business Reporting Language – це програмний стандарт, який використовує теги даних на основі XML, розроблений для поліпшення способу передачі фінансової інформації. iXBRL є засобом комунікації і обміну бізнес-інформацією між бізнес-системами. Ці комунікації базуються на викладених в таксономії описах наборів метаданих, які містять інформацію, як окремих показників звітності, так і взаємозв’язків між ними та іншими пов’язаними елементами таксономії. Набір інформації, призначений для передачі або обміну, міститься в так званому звіті iXBRL.

В СaseWare Financials використовуються теги, щоб ідентифікувати кожен фрагмент фінансових даних, який потім дозволяє використовувати його програмно за допомогою iXBRL-сумісної програми. Дозволяє легко передавати дані між підприємствами. iXBRL використовується всіма країнами «Великої двадцятки».

Загальний Модуль Фінансової звітності

CaseWare® Financials призначений для допомоги користувачам відповідати галузевим, нормативним вимогам і стандартам подання та розкриття фінансової звітності. Також дозволяє налаштовувати фінансову звітність відповідно до потреб конкретних організацій. Стилі та формати презентації відокремлені від наповнення і можуть бути встановлені глобально, щоб гарантувати, що кожна окрема фінансова звітність включає стандарти вашої організації.

Financials надає велику кількість форматів і прикладів приміток. Бухгалтер відповідає за те, щоб обрані приклади були змінені для конкретної організації задля забезпечення дотримання необхідних стандартів розкриття інформації у вашій юрисдикції.

При роботі в шаблоні Financials програмне забезпечення може бути використане двома типами користувачів. Перший тип – це Автор або Автор шаблону, який налаштовує вміст основного шаблону і переупаковує шаблон для поширення серед співробітників організації. Другий тип – це Користувач або Команда аудиторського завдання, яка працює з файлами клієнта або безпосередньо в шаблоні, або включає документи з шаблона, введені через бібліотеку документів.

 

Фінансова звітність для страхових компаній

Insurance Financials – сучасне рішення для страхових компаній України. Автоматизація процесів, спрощене формування фінансової звітності при виконанні функціональних завдань – першочергові завдання даного шаблону. Основним призначення є формування ділової інформації страхових компаній з метою стандартизованого подання в електронному вигляді та в форматі iXBRL.

Шаблон Insurance Financials був розроблений на основі загального модуля побудови фінансової звітності CaseWare® Financials. Дозволяє сформувати звітність в готових шаблонах без додаткового редагування, виконати звірки форм з примітками, що значно скорочує час і мінімізує ризик виникнення помилок невідповідності.

В новому шаблоні закладені основні форми звітності українських компаній, які перетворені відповідно до вимог звітності страхових компаній. Окрім цього, добавлені додаткові форми звітності (напр. Актуарний звіт), які подає страхова компанія, що також можна імпортити у форматі iXBRL.

Фінансова звітність для банків

Banking Financials – шаблон, створений спеціально для українських банків відповідно до Міжнародної фінансової звітності та Методичних рекомендацій НБУ. Дозволяє автоматично сформувати звітність з відповідними примітками та розкриттями, імпортувати аналітичні рахунки для заповнення детальнішої інформації, здійснює перехресну перевірку взаємопов’язаних показників та підсумків, автоматичне округлення (раундинг), та створює налаштування презентації звітності.

Для полегшення імпорту великої кількості рахунків в даному шаблоні налаштовано функцію атомеппінгу, за допомогою якої процес формування початкових даних для подальшої роботи значно спрощується.

 

Шаблон Banking Financials можна використовувати у стандартному вигляді або налаштувати згідно з вимогами організації та перепакувати для поширення серед всіх кінцевих користувачів. Якщо ви вирішите налаштувати шаблон, ви можете змінити вміст відповідно до вимог вашої фірми та встановити, наскільки гнучко користувачі можуть змінювати стандарти фірми.

Сформовану фінансову звітність та іншу інформацію, яку банк зобов’язаний подати регулятору, можна трансформувати у формат iXBRL і подавати до центу збору фінансової інформації. Окрім цього, компанії можуть обмінюватися нею для створення консолідованої звітності.

Дізнайтеся більше про Модуль Фінансової звітності,
замовивши БЕЗКОШТОВНУ демо-версію сьогодні