Які наслідки впровадження аудиторської аналітики?

Які наслідки впровадження аудиторської аналітики?

Ситуація в сфері аудиту змінюється – і нові можливості для цифрових технологій прокладають шлях. Застарілі методи зіставлення та аналізу даних швидко стають зайвими, оскільки сучасні технології, такі як хмара, штучний інтелект (AI), великі дані і розширена аналітика, трансформують галузь. І оскільки ці технології змінюють процес аудиту, змінюється і роль аудитора.

Завдяки цим технологіям і інструментам повсякденна діяльність аудитора перейшла від простого аналізу даних і звітності до прогнозного аналізу, прогнозування та консультування. Програмне забезпечення для розширеної аудиторської аналітики, штучний інтелект і великі дані в хмарі дозволяють аудиторам надавати більш глибоку інформацію і допомагають підприємствам підтверджувати і підтримувати майбутні рішення.

Програмне забезпечення для аналітичного аудиту, наприклад, об’єднує багато з цих технологій, щоб спростити традиційний аудит та розширити можливості аудитора. Однак, незважаючи на те, що системи аналітичного аудиту є трансформуючими, вони все більше залежать від здатності аудитора по-справжньому використовувати дані, а також від здатності бізнесу розуміти їх. Слід мати на увазі, що системи аналітичного аудиту – це не засіб для досягнення мети, а, скоріше, частина існуючого процесу аудиту, який посилює здатність аудитора надавати цінну інформацію.

Системи аналітичного аудиту нададуть вам дані і звіти, але не зроблять висновків. Щоб отримати максимальну користь від системи аналітичного аудиту, підприємствам слід прагнути всебічно навчати своїх співробітників, щоб вони могли відточити свої судження. Це дозволить персоналу легко виявляти помилкові спрацьовування в аномаліях і інтерпретувати незвичайну активність, яку програмне забезпечення відзначає для подальшого розслідування. І, як прямий результат, співробітники не тільки будуть розуміти систему і то, як вона працює, але також будуть знати, як найкращим чином використовувати дані, отримані за допомогою аналітики даних.

Навчання повинно бути зосереджено на імпорті даних, збір даних, методах опитування даних і аналізі звітів. Охоплення кожного з цих аспектів гарантує, що кожен співробітник підприємства зможе імпортувати дані в систему аналітичного аудиту, а також інтерпретувати дані для створення цінних звітів. Ідея полягає в тому, що з часом ви накопичуєте знання свого бізнесу в аналітичному процесі до такої міри, щоб вони добре розуміли платформу аналітичного аудиту. Звичайно, для досягнення такого рівня знань потрібен час, але програмні рішення для аналітичного аудиту будуть включати в себе заздалегідь певні звіти, які дозволять будь-кому швидко витягти конкретну інформацію без необхідності в спеціальних знаннях або навчанні.

Хоча автоматизація деяких завдань, безсумнівно, буде корисною і спростить процес аудиту, в кінцевому підсумку професіонал-аудитор залишається в центрі всієї операції. У міру того, як традиційний аудит відходить від обробки чисел і замість цього звертається до аналізу даних, інтерпретації даних, розпізнавання тенденцій і помилкових спрацьовувань. Важливо знати, коли і як використовувати ці нові аналітичні інструменти в рамках аудиту.

 

Щоб дізнатися більше про рішення CaseWare для аналізу даних і аудиту, натисніть тут