Вибірка на основі грошової одиниці

Метод статистичної вибірки (MUS)

Розмір вибірки залежить від ризику вибірки, прийнятої аудитором. Відбором адекватних методів по відношенню до реальної ситуації, що представляють рішення, яке сприяє мінімізації ризику вибірки.

У даній статті буде розглянуто метод статистичної вибірки MUS. Також цей метод називають ймовірносно-пропорційна вибірка. Цей метод використовувався протягом багатьох років і широко прийнятий серед аудиторів. Багато аудиторів застосовують MUS, використовуючи в основному ті ж методи, які використовувалися до винаходу персональних комп’ютерів і програмних забезпечень.

Monetary Unit Sampling – метод вибірки, який використовується для визначення того, чи містять залишки на рахунках або грошові еквіваленти в сукупності будь-які спотворення. Кожен окремий грошовий еквівалент вважається одиницею вибірки, так що залишки в масиві з більш високим значенням мають пропорційно більш високу ймовірність вибору.

Перевага методу полягає в тому, що зусилля аудитора спрямовані на суми з більш високими значеннями. Питання, які потрібно встановити перед використанням даного методу: розмір популяції, довірчий інтервал, межа похибки, точність, екстрапольовані помилки, ймовірність помилок.

Довірчий інтервал визначається коефіцієнтами, які встановлюють розмір вибірки і непрямий розкид докладних тестів. З метою забезпечити 95% впевненість в тому, що фінансові показники не містять суттєвих відхилень. Межа похибки буде заснована на попередньому досвіді і буде приведена до встановлення розміру вибірки. Так само слід оцінити максимально можливу помилку оцінену в масиві в результаті детального тестування вибірки.

У разі, якщо екстрапольовані помилки перевищують поріг суттєвості, то аудитори повинні продовжити тестування, щоб перевірити наявність значних помилок і в закінченні зробити відповідний висновок. Імовірність помилки постійна по відношенню до елементу в вибірці.

Переваги у виборі MUS:

  • Як правило метод генерує менші вибірки ніж інші методи
  • Не виникає труднощів при складанні висновку
  • Не потрібно проводити попередню сертифікацію грошового еквівалента, за рахунок того, що це відбувається автоматично.
  • Простий метод у використанні
  • Вирішується проблема визначення помилок з високими значеннями, враховуючи, що значення з високими значеннями мають великі шанси потрапити до вибірки.
Використовуйте можливості!

За допомогою програмного забезпечення Caseware IDEA ви зможете розрахувати коефіцієнти і зробити MUS в два кліка, після чого IDEA сформує звіт-висновок, для подальшого вивчення природи даних. Вивчайте і прогнозуйте дані разом з Caseware IDEA!

Скористайтеся БЕЗКОШТОВНОЮ Демо-версією на місяць, щоб оцінити ефективність програмних рішень.

Якщо у Вас залишилися питання,

Ви можете звернутися до наших фахівців

sales@caseware.com.ua