Моделювання випадкових величин Монте-Карло

Моделювання Монте-Карло

Відразу можна сказати, що цей метод використовується через те, що він простий. Але яким би простим він не був, метод Монте-Карло залишається потужним інструментом, а також може похвалитися деякими цікавими властивостями, які роблять його дуже привабливим для вирішення різних завдань. Метод Монте-Карло відноситься до ряду статистичних методів, які в свою чергу використовуються для обчислення очікуваних значень функцій, які не можна інтегрувати аналітично, оскільки вони не мають замкнутої форми.

Чому саме Монте-Карло? Він нам дозволяє, використовуючи один і той же принцип, вирішити різного роду завдання. Моделювання за методом Монте-Карло можна використовувати в корпоративних фінансах, ціноутворенні опціонів і особливо в управлінні портфеля і планування фінансів. З іншого боку метод обмежений тим, що не може врахувати ведмежі ринки, рецесії або інший вид фінансового ризику, який може вплинути на потенційні результати.

Види розподілів ймовірностей

Метод Монте-Карло використовує різні розподілу ймовірностей для обчислення невизначених факторів. Імовірнісні розподілу відповідають різним припущенням. Таким чином, різна природа даних має різну ймовірність для різних сум.

Розглянемо ймовірнісні розподіли, які використовуються у фінансовому моделюванні.

Нормальний розподіл

Воно симетричне і може бути застосовано до природних закономірностей, таких як зріст і вага людини. Використовуючи у фінансовій моделі, ми визначаємо середнє значення, яке представляє очікуване значення і стандартне відхилення. Аналітики будуть використовувати його для визначення інфляції і процентних ставок, цін на паливо і т д.

Трикутний розподіл

Використовуючи цей розподіл потрібно визначити мінімальне і максимальне і найбільш ймовірне значення. Логічно, що значення близькі до найбільш ймовірного варіанту, будуть більш ймовірними. Фахівці застосовують даний розподіл до періодичних показників продажів, рівням запасів і т д.

Рівномірний розподіл

В даному розподілі значення змінної претендують на рівномірну ймовірність потрапити до вибірки. Потрібно визначити тільки мінімум і максимум. У фінансовому моделюванні цей розподіл використовується при визначенні майбутніх виробничих витрат.

Дискретний розподіл

У дискретному розподілі ми визначаємо конкретні ймовірності кожного із значень, тобто від конкретного результату.

Переваги

  • У порівнянні зі стандартним сценарним методом, Монте-Карло показує нам точну комбінацію значень для кожної змінної, яка сприяла певному результату. Так за допомогою сценарного методу часто складно підготувати повний набір значень для всіх вхідних даних.

  • Метод можна уявити легко в графічному вигляді, якщо буде потрібно.

  • Більш точний аналіз чутливості.

  • Що не менш важливо – результати мають ймовірності.

Всупереч багатьом перевагам методу, він не набув широкого поширення, оскільки в стандартних електронних таблицях це не вбудовано, і співробітникові доводиться використовувати якісь процедури, щоб досягти результату.

За допомогою CaseWare IDEA ви зможете автоматизувати абсолютно всі процедури аналізу, і одним натисканням побудувати і адаптувати модель методом Монте-Карло.

 

Щоб дізнатися більше про наші продукти та замовити БЕЗКОШТОВНУ демо-версію,

Ви можете звернутися до наших фахівців:

+38 (097) 007 05 51

v.totskiy@caseware.com.ua