Що таке SAF-T в дотриманні податкових вимог?

Формат SAF-T був введений в багатьох країнах світу в останні роки. Португалія була першою країною, яка зробила це. SAF-T це стандартний файл аудиту податків, який представляє собою тип файлу, заснований на мові XML. Він створений для полегшення ефективного та сталого обміну податковою інформацією між підприємствами і податковими органами.

У процесі глобального аудиту,не рідко фахівці стикаються з проблемами стандартизації, в свою чергу автоматизації. SAF-T була введена Організацією економічного співробітництва та розвитку, завдання якої була створити стандартний файл з податковими даними, який буде легко читатися, тестуватися і ефективним з точки зору даних для аналізу. Щоб цей файл допоміг швидко, по даним тестів, знайти аномалії в бухгалтерському обліку.

Такий рівень системності допомагає податковим органам отримувати результати в найкоротший термін, і результати тестування в даний час функціонування підприємства.

Переваги SAF-T:

  • Зниження додаткових витрат податкових адміністрацій
  • Зниження витрат для бізнесу
  • Це робить перевірки податкових швидше і ефективніше
  • Безпека файлового обміну
  • Поліпшується якість читання
  • Спрощує процедури збору даних.

SAF-T в Україні

Нещодавно з’явилася інформація про те, що Міністерство фінансів провела розробку концепції впровадження E-audit. Під концепцією розуміється поетапне впровадження аудиторського файлу SAF-T. Надалі зобов’язати всіх платників податків подавати файл даного формату.

Структура SAF-T Україна

Детальна інформація про SAF-T в Україні доступна тут