SAF-T UA

Стандартний аудиторський файл SAF-T UA

SAF-T (Standard Audit File Tax) –  це електронний стандарт звітності у форматі XML для обміну даними бухгалтерського обліку. Основна мета SAF-T спростити для компаній подання бухгалтерської інформації на запит державних органів або аудиторів. 

З 1 січня 2025 року великим платникам податків обов’язково подавати типові податкові перевірочні файли в електронному форматі SAF-T, а з 1 січня 2027 року обов’язкове подання SAF-T звітності для всіх платників ПДВ (законопроєкт № 6255 від 2 листопада 2021 року). Також, цей законопроект передбачає штрафні санкції за неподання SAF-T UA.

Варто пам’ятати, що зміни до Порядку, внесені наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2020 № 561, які визначають загальні принципи організації надання SAF-T UA ВПП до контролюючих органів при проведенні документальної перевірки, формат і структуру таких документів, набрали чинності з 27 серпня 2021 року. 

Отже, обов’язок щодо надання ВПП під час проведення перевірки документів в електронній формі у вигляді SAF-T UA виникає на підставі пункту 85.2 статті 85 Кодексу у разі отримання запиту контролюючого органу з цієї дати. Початок та кінець періоду, за який формується SAF-T UA, визначаються в запиті контролюючого органу (Джерело: ДПСУ).  

Важливо: у платника податків є лише 2 дні з моменту отримання запиту від контролюючого органу, щоб надати SAF-T UA. 

Відділи корпоративного оподаткування несуть величезну відповідальність за управління податковою звітністю, одночасно дотримуючись складних і змінних податкових заходів. Компанія Caseware може допомогти бути в курсі всіх податкових звітів за допомогою передового програмного забезпечення для формування (модуль SAF-T Reporter) та аналітики стандартного аудиторського файлу (модуль SAF-F Analysis).

 

Основні переваги

Інтуїтивний інтерфейс

перетворіть бухгалтерські дані у формат XML за допомогою схем, представлених у вигляді зрозумілих форм і таблиць, в яких виділені обов’язкові поля для заповнення, є підказки й перевірка введених даних.

Єдність даних

забезпечуйте узгодженість між даними SAF-T і фінансовими звітами для попередньої готовності до неминучих перевірок.

Отримання даних

імпорт даних в різних електронних форматах (наприклад, XLSX, CSV, TXT), або автоматичні запити безпосередньо до даних у Microsoft Excel або реляційних базах даних (SQL).

Валідація

перевірка даних здійснюється не тільки на кінцевому етапі генерації XML файлу, але й на кожному з проміжних етапів наповнення SAF-T файлу.

Аналіз

використовуйте додаткові модулі аналізу SAF-F Analysis для перевірки цілісності даних і внесення будь-яких необхідних коригувань задовго до кінцевих термінів звітності SAF-T.

Безперервність

накопичуйте необхідні дані поступово, вилучаючи їх на постійній основі, а не чекаючи закінчення звітного періоду або запиту від податкового органу.

Рекомендовані продукти

Caseware IDEA

це комплексне, потужне програмне забезпечення для аналізу даних. Завдяки сучасному інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу та розширеним аналітичним функціям Caseware IDEA прискорює аналіз даних, гарантує їх цілісність, забезпечує зручність та простоту у використанні для користувача.

Модуль SAF-T Reporter

це додатковий модуль для генерації SAF-T файлу у XML форматі, який відображає дані в правильній схемі, гарантуючи дотримання вимог податкової звітності. Доступний для інтеграції з різними обліковими системами та базами даних.

Модуль SAF-F Analysis

це додатковий модуль, який за допомогою широкого набору правил і тестів перевіряє точність, цілісність та якість даних, гарантуючи впевненість у тому, що звітність SAF-T, надіслана до податкового органу, задовольнить його вимоги щодо більш детальної інформації без необхідності додаткової перевірки.