Основні переваги застосування XBRL

Застосування XBRL

XBRL є мовою звітності відкритого стандарту, який був введений з метою поліпшення якості звітності фінансових даних. Це форма розширюваної мови розмітки (XML), яка використовується у всьому світі сьогодні. Застосування XBRL створює мільйони документів щороку.

В даний час XBRL використовується в багатьох країнах регуляторами фондових бірж і ринків цінних паперів. Також, банківськими регуляторами, реєстраторами, податковими органами і національними статистичними агентствами. У 2017 році Україна також підписала Меморандум про впровадження Системи фінансової звітності. Основою для робіт якої став стандарт XBRL. Нижче наведені лише деякі з причин, за якими XBRL вигідний як мова звітності.

Навіщо використовувати XBRL? 

  1. Він пропонує переваги для широкого кола користувачів. Фактично, будь-хто, хто хоче аналізувати або порівнювати дані, може отримати користь з XBRL. Оскільки він робить інформацію більш доступною для всіх. В першу чергу – від зацікавлених сторін в бізнесі до інвестиційних аналітиків і державних установ.
  2. Це зменшує необхідність ручного введення даних. Багато компаній, як і раніше покладаються на велику кількість ручних процесів для підготовки і перевірки своїх фінансових звітів. Це не тільки забирає багато часу, але і пов’язане з ризиком помилки при введенні даних. XBRL знижує залежність бізнесу від таких процесів ручного введення і аналізу, що означає, що на аналіз даних можна витратити більше часу.

 3. XBRL не тільки для фінансових даних. Це поширена помилка, але XBRL не просто корисний для фінансової звітності. Фактично, XBRL також може бути використаний для передачі нефінансових даних, таких як дані про стан товарних запасів. Якщо бізнес використовує можливості XBRL, він може потенційно поліпшити свої власні процеси внутрішньої управлінської звітності.

4. Простота призначеного для користувача інтерфейсу дозволяє швидко отримувати й обробляти потрібну інформацію в інтерактивному режимі онлайн.

Досвід міжнародної компанії

Банк Morgan Stanley Dean Witter став першою публічною компанією в світі, який почав використання XBRL з 2000 р. Найбільший міжнародний інвестиційний банк, що повністю перейшов на процес формування своєї фінансової звітності за допомогою XBRL. Керуючий директор банку ще в 2001 р. зазначив:

«Використання XBRL дало нам дві значних переваги»:

  • Посилило ефективність від використання мережі Інтернет, дозволяючи нам забезпечити набагато більший доступ і нову якість аналізу фінансової інформації.
  • Дозволило поліпшити процеси, впорядкувати підготовку і поширення фінансової інформації. Що тим самим істотно заощаджує для компанії її ресурси і час. Ми вважаємо, що XBRL є потужним інструментом роботи з акціонерами та допомагає всім учасникам ланцюжка постачання і обробки фінансової інформації.

Впровадження XBRL – легко!

CaseWare Ukraine є міжнародним лідером в області програмного забезпечення автоматизації процесів. А саме: фінансового контролю, аудиту та формування звітності відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності. Програмні рішення CaseWare забезпечують універсальні і надійні рішення для фінансових фахівці. Вони широко використовуються в корпоративному секторі, де часто доводиться працювати з великою кількістю інформації.

Щоб дізнатися більше про модулі фінансової звітності, а також замовити безкоштовну Демо-версію відвідайте вкладку 

Related Posts

Leave a Reply